SMS o próbie wyłudzenia kredytu bankowego – pomocna dłoń od PZU

Twoje finanse domowe w pełni bezpieczne, jak i dane personalne. Wszystko dzięki nowej usłudze od PZU, w prowadzonej w połowie 2020 roku w postaci wiadomości alertowych (ostrzegawczych). Dzisiaj szczególnie trzeba uważnie i rozważnie korzystać z coraz to prężniej rozwijających się i obszernie bogatych zasobów Internetu. Trzeba dosłownie na każdym kroku zachować czujność oraz przytomność umysłu, by nie paść ofiarą kradzieży tożsamości w Sieci, na którą w późniejszym czasie ktoś próbuje wziąć- wyłudzić kredyt bankowy. Właśnie poprzez wzgląd na ochronę własnej tożsamości i finansów – warto z tego powodu zainteresować się najnowszą propozycją od PZU (aktualna lista placówek PZU).

Uruchomiona nowa usługa ochronna od PZU

Najnowsza usługa proponowana przez PZU to: SMS o próbie wyłudzenia kredytu bankowego. Nowa sztandarowa opcja oferuje Klientom powiadomienia tzw. (monit BIK), czyli alert, powiadomienie, wysyłane na zarejestrowane wcześniej w bazie polskiego ubezpieczyciela dane kontaktowe tj. nr. teł i adres e-mail. Co więcej, dodatkowa opcja zawarta jest w pakiecie ubezpieczenia o nazwie: PZU Dom. Wszyscy właściciele, którzy posiadają taką polisę, w razie czego mogą zostać poinformowaniu o: próbie wyłudzenia na ich – dane personalne (tożsamość) kredytu bankowego.

Obszar zasięgu usługi – jej zakres

W ramach alertów usługa funkcjonuje również m.in. w:

 Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD);
 BIG InfoMonitor (spółka z Grupy BIK), kiedy ktoś np. na czyjeś dane próbuje kupić smartfon lub podpisać umowę abonamentową;

Mocne streszczenie działania ALERTÓW z PZU

W momencie próby wyłudzenia kredytu lub innego rodz. pożyczki pieniężnej Klienci oprócz komunikatu (monit BIK) otrzymują również wsparcie ekspertów BIK, czyli pracowników PZU. Pracownicy ubezpieczyciela pomagają w kolejnych działaniach w związku z faktem wyłudzenia.- w ramach usługi SMS o próbie wyłudzenia kredytu bankowego. Dzięki temu Klient będzie mógł szybko i sprawnie zastrzec skradziony bądź zgubiony lub zniszczony dowód osobisty albo zastrzec ów dokument z powodu z niego wycieku danych poufnych (wrażliwych), znajdujących się pod ochroną prawną.

Jaki jest cel nowej usługi od PZU?

Aczkolwiek jakiekolwiek obawy zawsze są tutaj jak najbardziej uzasadnione, przy dzisiejszej zaawansowanej cyfryzacji świata oraz że ktoś zechce wykorzystać nasze dane, w celu zaciągnięcia kredytu. Pożyczki bankowej, którą będzie trzeba potem spłacać przez długie lata. Właściwie w tym celu m.in. towarzystwo ubezpieczeniowe PZU uruchomiło tę specjalną formę pomocy (usługę) dla swoich Klientów. Dlatego polski ubezpieczyciel wyciąga tutaj pomocną i bardzo korzystną ofertę – „mocną systemową dłoń”.

Niewątpliwie alert na telefon – SMS o próbie wyłudzenia kredytu bankowego to niezwykle pożyteczna forma działań o charakterze prewencyjno – zapobiegawczym. Ponieważ kradzież tożsamości osobistej jest bardzo poważnym przestępstwem, jak i jednocześnie sama, chociażby już próba wyłudzenia, zaciągnięcia pożyczki na czyjeś dane osobowe. Wszakże tutaj osoba poszkodowana, czyli okradziona przez oszusta ma przeważnie istotnie poważne konsekwencje prawne oraz finansowe. O własną tożsamości w dzisiejszych należy szczególnie dbać, chronić ją, aby móc obronić się wszelkimi możliwymi metodami przed zuchwałymi przestępstwami.

Odpowiedz